Sony 6 Eylül 2013, 20:50
sony-xperia-z1

Sony Xperia Z1’in Fiyatı Belli Oluyor

Geçtiğimiz gün gerçekleşen IFA 2013 fuarında karşımıza çıkan Xperia Z1’in ön satışına başlanmaya hazırlanıyor. 20.7 MP çözünürlüğünde kameraya sahip olan bu cihaz ilk olarak Avrupa’nın 7 ülkesinde satışa sunulacak. 650 Avro fiyat etiketi ile Almanya’da ve 700 Avro fiyat etiketi ile Fransa, İspanya, Hollanda ve İtalya’da satışa sunulacak olan bu ürünün İngiltere fiyatı ise 600 Pound. Ülkemiz pazarında da kısa zaman sonra satışa sunulacak olan bu ürünün her firmanın amiral gemisinde olduğu gibi yüksek bir fiyattan satışa sunulma ihtimali bulunuyor. Birçok firmanın 1.999TL fiyattan amiral gemilerini satışa sunduğunu düşünsek de dövizdeki dalgalanmadan dolayı Xperia Z1‘in fiyatının 2100 ile 2300 TL arasında değişiklik göstermesini bekliyoruz.

sony-xperia-z1

Ülkemize Eylül sonu veya Ekim başında giriş yapması beklenen Xperia Z1’in özelliklerinden de kısaca bahsedelim. 5-inç büyüklüğünde  Full HD çözünürlüğünde Triluminous destekli ekrana sahip olan bu akıllı Qualcomm’un 4 çekirdekli işlemcisi Snapdragon 800 işlemcisinden güç alıyor. 2 GB RAM’e sahip olan akıllı 16 GB dahili hafızayı bünyesinde barındırmakta. Tabi ki ürünün hafızasının hafıza kartı desteği ile artırılabildiğini de belirtmek isteriz. Xperia Z gibi toza ve suya dayanıklı bir yapıya sahip olan Xperia Z1 3.000 mAh büyüklüğünde batarya sayesinde uzun süreli kullanım imkanı sunuyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap