Diğer Tabletler 5 Eylül 2013, 16:04
lg_g_pad-3

LG G Pad 8.3 ile ilgili detaylar duyuruldu

LG’nin Premium mobil telefonlarından oluşan popüler G serisi, LG Electronics’in serinin en son çıkan üyesi olan LG G Pad 8.3 ile ilgili detayları duyurmasıyla büyümeye devam ediyor. LG Optimus G Pro ve LG G2 akıllı telefonlarını takiben çıkan G Pad 8.3, 8.3 inçlik Full HD ekran ve LTE ağ bağlantısının yanı sıra sadece bir dokunuş ile akıllı telefonlara bağlanabilen ilk tablet olma özelliğini taşıyor.

Tüm bu özellikler, gelişmiş performans, kesintisiz LTE bağlantısı, daha zengin uygulamalar ve grafikler, üstün pil verimi sunmak için tasarlanan Qualcomm® Snapdragon™ 600 işlemci sayesinde hayata geçiyor. Şu anda, duyurusu yapılan ve piyasada satılan 1.000’in üzerinde Snapdragon’lu cihaz bulunuyor. Bunun yanı sıra tasarım aşamasında ve piyasada satılan 200’ün üzerindeki cihazda Snapdragon 600 ve 800 işlemcileri kullanılıyor.

lg_g_pad-3

 

İçerisinde bulunan temel özellikler

–         8.3 inçlik ekran, standart Full HD (1920 x 1080) ekranlardan daha yüksek çözünürlüğe yani 1920 x 1200 çözünürlüğe sahip.

–         LG QPair uygulaması, LG G Pad 8.3’ü tüm Jelly Bean işletim sistemini kullanan Android tabanlı akıllı telefonlarla bağlıyor. Arama ve kısa mesaj bildirimleri beliriyor ve cevap yazılarak doğrudan tablet ile gönderilebiliyor.

–         Uzun ömürlü pil ise ultra verimli Snapdragon 600 işlemci ile artık çok daha gelişkin

LG G Pad 8.3, 6 Eylül’de Berlin’de başlayacak olan IFA 2013 Fuarı’nda tam olarak tanıtılacak.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap