Diğer Tabletler 4 Eylül 2013, 11:23
artes-tiny

Artes Tiny’nin Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı telefon pazarında olduğu gibi tablet pazarında da rekabet hızla devam ediyor. Performans bakımından üstünlük yarışı devam ederken incelik bakımından da yarış devam ediyor. Son olarak Artes’in tanıtmış olduğu Tiny isimli model incelik bakımından şimdiye kadarki en iyi tabletlerden birisi olmaya aday. Sadece 7.5mm kalınlığında olan bu ürün 7.85-inç büyüklüğünde 1027 x 768 piksel çözünürlüğünde IPS ekrana sahip. 4 çekirdekli Cortex A7 tabanlı Allwinner’ın A31 işlemcisinin güç verdiği bu akıllıya 1 GB RAM eşlik ediyor.

artes-tiny

Performans bakımından orta seviyede bir ürün olarak tanıtabileceğimiz Artes Tiny, 8 çekirdeğe sahip PowerVR SGX544MP grafik işlemcisini kullanıyor. Bu grafik işlemci ile neredeyse her Android oyunu oynatabilecek olan bu cihazın dahili hafızası ise 16 GB boyutunda. Tabi ki istenilirse bu dahili hafıza microSD kart yardımı aracılığı ile rahatlıkla arttırılabiliyor. Arka kısmında 5 MP çözünürlüğünde kameraya yer verilen ürünün ön kısmında ise VGA kamera yer alıyor.

4.000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan Artes Tiny, Wi-Fi, Bluetooth gibi teknolojileri bünyesinde barındırmakta. Satışta Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemini kullanan bu akıllının gelecek zamanda Android 4.2‘ye güncelleneceği de firma tarafından belirtilmekte.

Paket içeriğinde kılıf ve kulaklık hediyesi ile sunulan Artes Tiny’nin fiyatı ise 449TL olarak belirtiliyor. Fiyat/performans bakımından uygun fiyata sahip olan bu ürünün ülkemiz pazarında da garanti ağı oldukça geniş.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap