HTC 3 Eylül 2013, 22:25
desire-601

HTC Desire 601 Resmi Olarak Tanıtıldı İşte Özellikleri

Bugün gerçekleştirdiği bir etkinlikle alt seviye akıllısı Desire 300’ü tanıtan HTC bu tanıtımın ardından orta seviye olarak nitelendirebileceğimiz Desire 601’i resmi olarak tanıttı. HTC Zara olarak anılan Desire 601, 1.4 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisinden güç alıyor. 1 GB RAM’e sahip olan ürün 4.5-inç büyüklüğünde ve 540 x 960 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. 8 GB dahili hafızaya sahip olan ürünün hafızası istenilirse microSD kart yardımıyla rahatlıkla arttırılabiliyor. 5 MP çözünürlüğünde arka kamera ve VGA ön kameraya sahip olan cihaz arka kamera ile 1080p video kaydı gerçekleştirebiliyor.

desire-601

BoomSound ses sistemi, Blinkfeed arayüzüne sahip olan Desire 601 2100mAh büyüklüğünde bataryaya sahip. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanan bu akıllıda HTC’nin Sense 5 kullanıcı arayüzü de yer almakta. Bluetooth 4.0, Wi-Fi, 4G LTE gibi teknolojileri bünyesinde barındıran akıllı HTC’nin son ürünlerinde yer verdiği Beats Audio teknolojisine de sahip.

Ekim ayı sonlarına doğru satışa sunulması beklenen HTC’nin bu akıllısının fiyatının şimdilik ne kadar olacağı konusunda herhangi bir bilgiye yer verilmemiş durumda. Ülkemiz pazarında da kısa zamanda satışa sunulacak olan bu ürünün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap