Samsung 3 Eylül 2013, 08:31
Note-3

Galaxy Note 3’ün Görseli ve Özellikleri

Samsung’un  yarın gerçekleştireceği bir etkinlikle tanıtması beklenen Galaxy Note 3 modelinin basın afişi olduğu iddia edilen bir görsel internet ortamında paylaşıldı. Doğruluk oranı oldukça yüksek olan olan bu görüntüde cihazla ilgili detayla rahatlıkla görülebiliyor. Eski Galaxy Note serisine göre daha dikdörtgen bir yapıya sahip olan Galaxy Note 3 eski seriye göre de biraz daha incelmiş durumda. Neredeyse Galaxy Note 2 ile kasa boyutları aynı olduğu belirtilen Galaxy Note 3’ün fiyatı konusunda da ortalıkta birçok iddiaya yer veriliyor.

Note-3

İki farklı sürümle karşımıza çıkması beklenen Galaxy Note 3’ün normal sürümünde Samsung’un Exynos 5420 işlemcisini ve 6 çekirdekli Mali-T628 grafik işlemcisi kullanılacak. LTE’ye sahip sürümünde ise Qualcomm’un 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi ve Adreno 330 grafik işlemcisinin kullanılması bekleniyor. Samsung’un ilk Android 4.3 işletim sistemine sahip cihazı olarak sunması beklenen bu akıllının bir diğer yeniliği ise sahip olduğu 3 GB RAM olacak. 5.7-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde Super AMOLED ekrana sahip olacak olan bu cihazın Rusya’da 900 Dolar civarından satışa sunulacağı belirtilen iddialar arasında yer alıyor. Tabi ki Rusya’da akıllı telefon fiyatlarının yüksek olduğunu düşünürsek bu fiyatın Avrupa pazarında 600-700 Avro seviyesinde seyretmesi muhtemel olacaktır.

Performans bakımından üstün özelliklere sahip olacak olan Samsung’un bu akıllısının ülkemiz pazarında da kısa zamanda satışa sunulmasını bekliyoruz. Ürünün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap