Diğer Telefonlar 2 Eylül 2013, 21:38
acer-liquid-s2

Acer’dan İlk 4K Özellikli Telefon “Liquid S2”

Bilgisayar pazarında ülkemizde iyi satışlara ulaşan Acer, ne yazık ki akıllı telefon pazarında kendisine büyük bir yer bulamamıştı. Tabi ki bu durumu değiştirmeyi düşünen Acer şimdi de performans bakımından üst seviye cihaz üretmeye hazırlanıyor. İlk 4K video kaydı gerçekleştirecek olan Acer’ın yeni akıllısı Liquid S2, LTE bağlantısına da sahip olacak böylece en kaliteli görüntüleri yakalamanın yanı sıra en hızlı şekilde internete girebilecek. Qualcomm’un 2.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alan olan bu model üst seviyeli akıllı telefonlarda olduğu gibi 2 GB RAM kullanıyor. 6-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde IPS ekrana sahip olan cihazın camı Gorilla Glass 3 ile korunuyor.

acer-liquid-s2

Başta da belirttiğimiz gibi 4K video kaydı gerçekleştirebilen Liquid S2 bu kaydı 13 MP çözünürlüğünde arka kamera ile gerçekleştiriyor. 28mm geniş açılı lense sahip olan bu cihaz ayrıca 60 FPS hızında Full HD video kaydı gerçekleştirebiliyor. 2 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olan cihazın bu kamerası da oldukça kaliteli yapıya sahip. BSI sensöre sahip olan bu ön kamera 88 derecelik açıyla oldukça iyi çekimler gerçekleştirebiliyor.

16 GB dahili hafızaya sahip olan akıllıya 128 GB büyüklüğüne kadar microSD kart eklemek mümkün kılınmış. Hafıza sorunu yaşayan kişileri en çok sevindirecek olan bu haberin yanı sıra cihazda 3.300 mAh büyüklüğünde batarya yer alıyor. Bu kadar büyük bir batarya ile kuşkusuz uzun süreli kullanım sunacak olan bu cihaz 8.99mm kalınlığa sahip.

Bluetooth 4.0, LTE, Wi-Fi AC, 3G ve GPS gibi teknolojileri bünyesinde barındıran Acer Liquid S2’nin şimdilik ne zaman satışa sunulacağı konusunda bir bilgiye yer verilmemiş. Ürün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap