Android Telefon 1 Eylül 2013, 17:55
replika galaxy note 2

Replika Android Telefon ve Tablet Nasıl Bilinir?

Son iki yıldır ülkemiz pazarındaki akıllı telefon ve tablet sayısı kat kat artış göstermekte ve artık neredeyse her 3 kişinin birisinin cebinde akıllı telefon görebiliyoruz. Tabi ki bu artış aynı şekilde dünya üzerinde de gerçekleşiyor. Bu artışlardan kar elde etmeyi amaçlayan bazı firmalar ise ünlü akıllı telefonların replika veya çakma olarak tabir edebileceğimiz ürünlerini üreterek piyasaya orjinal ürünün kopyası olarak ürünler sunuyor. Son dönemde oldukça artış gösteren replika cihazlar artık kendilerini o kadar geliştirdi ki neredeyse orjinal ürünle aynı özellikleri ve görünümleri taşıyor. Eğer telefon alırken orjinal olsun replika istemem diyenlerdenseniz bu yazımızda sizlere belirttiğimiz noktalara dikkat ederek alacağınız cihazın orjinal mi replika mı olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

replika galaxy note 2

Öncelikle ilk olarak alışveriş yapacağınız yere karşı güveniniz olmalı. Yani bir ürün satın alırken ilk etapta en çok tercih edilen teknoloji mağazalarını seçmelisiniz. Tabi ki bazı zamanlarda bu seçimlerimiz kısıtlı olduğu için küçük yerlerden de cihaz alabiliyoruz. Her ne kadar bu küçük yerlerden alışveriş ederken dikkatli olduğunuzu düşünseniz de sizlere sunacakları bazı cihazları orjinalleri ile yan yana koysanız ile ayırmanız imkansız görünebilir.

Tasarımsal olarak orjinal ile ayırt edilemeyen bu cihazlarda en dikkat çekici nokta fiyatlarıdır. Eğer büyük teknoloji marketlerinde aramış olduğunuz cihazın fiyatı 1500-1800TL arasında geziniyor ve bir başka yerde bu cihazı 500-600TL’ye bulduysanız bilmeniz gereken kesinlikle o cihazın replika olduğu veya donanımsal olarak sorunlu olduğu olmalı.

Yazımızın devamı 2. sayfadadır.

Sayfalar 1 2

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap