Turkcell T40’ın Özellikleri

Aliq
20.08.2013
Okuma
Yorum Yok

Turkcell’in merakla beklenen akıllısı T40 nihayet tanıtıldı. Yerli üretim olarak nitelendirilen ürüne Gebze kod adı verilmiş durumda. Eylül ayı sonlarına doğru piyasaya sunulacak olan bu akıllı telefonun ilk satışındaki ürünler yurt dışı üretimi olacak. Gerekli alt yapının tamamlanması ile birlikte de ürünün ülkemizde üretimine başlanacak. Tasarım ve donanım özelliklerinin ülkemizde belirlendiği ürünün 9 ayrı ülkede satışa sunulması bekleniyor. Performans bakımından orta seviye bir akıllı olarak nitelendirebileceğimiz T40 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm 8225 işlemcisinden güç alacak.

turkcell-t40

1 GB RAM’den ek güç alacak olan akıllının ekranı ise 4-inç büyüklüğünde ve 400 x 800 piksel çözünürlüğünde olacak. 4 GB dahili hafızaya sahip olacak olan Turkcell T40, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemini kullanacak. 1.700 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan ürün NFC, Wi-Fi gibi teknolojileri bünyesinde barındırıyor. 136 gram ağırlığında ve 10.85 mm inceliğinde olduğu belirtilen ürünün Türkiye’ye has özel kapak tasarımları bulunuyor. Bu kapaklar arasında en dikkat çekenler ise nazar boncuğu, lale ve Selçuklu yıldızı gibi sıralanabilir. Tabi ki bu kapakların yanı sıra cihaz içerisinde yer alan sesler ve alarmlar da Türkiye’ye has sesler barındırıyor.

Fiyat konusunda herhangi bir açıklama yapmayan Turkcell’in satışa başlamadan hemen önce fiyatı açıklaması bekleniyor.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.