Diğer Telefonlar 30 Ağustos 2013, 10:57
huawei-honor-3

Huawei Honor 3’ün Özellikleri Netleşti

Huawei’nin dünya çapında satış gerçekleştirdiği Honor akıllı telefon serisine üçüncü bir ürün eklendi. Resmen tanıtılan bu ürün diğer Honor üyeleri gibi performans bakımından iyi seviyede ve uygun fiyattan satışa sunulacak. 4.7-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde IPS ekrana sahip olan Honor 3, 1.5 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Cortex-A9 işlemcisinden güç alıyor. Xperia Z gibi toza ve suya dayanıklı olan bu ürün bu dayanıklığı ifade eden P55 ve IP57 sertifikalarına sahip. 2GB RAM ve 8 GB dahili depolama hafızasına sahip olan akıllıya istenilirse microSD kart da takılabiliyor.

huawei-honor-3

13 MP çözünürlüğünde arka kameraya ve 1.3 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olan ürün Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor. Huawei’nin Emotion 1.6 kullanıcı arayüzünü kullanacak olan ürün Wi-Fi, Bluetooth 3.0 teknolojilerini de bünyesinde barındırmakta. 2.230 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan Huawei Honor 3’ün kalınlığı 9.9mm olarak belirtilirken ağırlığı ise 138 gram olarak belirtilmekte.

Huawei’nin bu yeni akıllısının ne zaman satışa sunulacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmazken fiyat konusunda da herhangi bir açıklamaya yer verilmemiş. Tahminimize göre Eylül ayı sonlarında satışa sunulmasını beklediğimiz bu akıllının fiyatının da 300 Dolar seviyesinde olmasını bekliyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap