Samsung 28 Ağustos 2013, 14:44
galaxy tab3 kids

Samsung’dan Çocuklara Özel Tablet “Galaxy Tab 3 Kids”

Akıllı telefon pazarının lider üreticilerinden olan Samsung, tablet pazarında da en çok satış gerçekleştiren firmalardan birisi. Galaxy Tab serisi ile yakaladığı başarıyı her yıl yeni bir seri ile devam ettiren firma şimdi de çocuklar için tablet çıkarmaya hazırlanıyor. Galaxy Tab 3 serisine dahil olacak olan bu ürüne Galaxy Tab 3 Kids adı verilmiş. Çocuklar için birçok eğitici, öğretici uygulamaya sahip olan bu tablet ayrıca bünyesinde barındırdığı Kids Store sayesinde çocuklara özel farklı uygulamalara da sahip. Zaman yönetimi sayesinde ebeveynlerin belirlediği kadar kullanmasını sağlayan bu tablet şifre seçeneği ile dosyaları da rahatlıkla şifreleyebiliyor.

galaxy tab3 kids

7-inç büyüklüğünde 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde TFT WSVGA dokunmatik ekrana sahip olan bu ürün 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciden güç alıyor. 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafızaya sahip olan bu ürün Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor. 3 MP arka kamera ve 1.3 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olan akıllı Wi-Fi, Bluetooth 3.0 teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. 4.000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan bu cihaz 302 gram ağırlığında ve 188 x 11.1 x 9.9 mm ölçülerinde.

Sağlam bir yapıya sahip olan bu tablet darbelere karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahip. Çocuklar için özel bir kaleme sahip olan bu ürün çocuklarının çizim yeteneklerini arttırmayı amaçlıyor. Öncelikle Kore pazarında satışa sunulacak olan Galaxy Tab 3 Kids, daha sonra da Avrupa, Afrika ve Amerika bölgelerinde de satışa sunulacak. Ürünün fiyatının ise şimdilik netlik kazanmadığını belirtmek isteriz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap