Sony 25 Ağustos 2013, 16:59
xperia-z1

Xperia Z1’in Basın Görseli ve Beklenen Özellikleri

Sony tarafından 4 Eylül’de Berlin’de gerçekleşecek olan etkinlikte tanıtılması beklenen Xperia Z1’in basın görseli ortaya çıktı. Performans bakımından üstün özelliklere sahip olacak olan bu ürünün en dikkat çekici özelliği sahip olduğu kamerası. 20 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olacak olan bu ürün bu kamera ile en iyi kalitede fotoğraflar veya videolar çekebiliyor. 3 farklı renk seçenekleri ile satışa sunulması beklenen Xperia Z1’in basın görseli Xperia Z’nin benzerliklerini taşıyor. 2.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcisinden güç alacak olan olan bu akıllı 5.0-inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip olacak.

xperia-z1

2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip olacak olan bu akıllı 64 GB’a kadar destek sunan microSD kart yuvasını bünyesinde barındıracak. Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC gibi teknolojileri bünyesinde barındıran akıllı 20 MP arka kameranın yanı sıra 2 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olacak. Metal çerçeveler sayesinde farklı ve sağlam bir yapıya sahip olacak Xperia Z1’in aynı Xperia Z’de olduğu gibi toza ve suya dayanıklı bir yapıya sahip olması bekleniyor. Bakalım 4 Eylül’de gerçekleşecek etkinlikte bizi nasıl bir ürün bekliyor olacak.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap