Motorola 25 Ağustos 2013, 09:41
Moto-X-ahsap

Ahşap MotoX ve MotoX’in Tamir Edilebilirliği

Motorola’nın uzun bir zamandan sonra tanıtmış olduğu MotoX isimli akıllısın ardından birçok haber yayınlanmaya devam ediyor. Son yayılan haberlerde bu ürünün ahşap kaplamalı modelinin sunacağı belirtildi. Hem renk, hem de malzemesi seçilebilen MotoX’in ahşap kaplamaya sahip modeli diğer renk seçeneklerine göre biraz farklı bir fiyattan satışa sunulacak. Eğer ki sizlerde MotoX almak isterseniz 50$ fark ödeyerek bu ürüne sahip olabiliyorsunuz. Bizce de ahşap MotoX için 50$ fiyat oldukça iyi bir fiyat.

moto_x_tamir

Ahşap MotoX haberinden sonra kolay tamir edilebilirlik raporu sunan iFixit’in haberine geliyoruz. Tamir konusunda rapor gerçekleştiren iFixit, MotoX’e 10 üzerinden 7 puan vermiş. Bu puan da MotoX’i kolay tamir edilebilir akıllı telefon sınıfına sokuyor.

Sunulan raporda MotoX’in kamerasının, tuşlarının, kulaklık çıkışının ve hoparlörlerin kolay değiştirilebilir olması belirtiliyor. Tabi ki bu kolaylığı sunan MotoX’in tek tip vida kullanıyor olması. 10 üzerinden 10 alamayan ürünün en büyük dezavantajı ise telefonun arka bölümünde yer alan yapıştırıcının ürünü açmada zorluk çektirmesi.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap