Sony 24 Ağustos 2013, 18:56
sony-honami

Sony Honami’nin Bir Görseli ve Özellikleri

Eylül ayında Sony’nin gerçekleştireceği bir etkinlik ile tanıtılması beklenen Sony Honami ya da diğer ismiyle Z One’ın sosyal medya üzerinde bir görseli yayınlandı. Sony’nin yeni amiral gemisi olacak olan bu model Xperia Z gibi suya ve toza karşı dayanıklı yapıda üretilecek. Sunulan görselde de ürünün su altında çekilmiş bir görüntüsü gösterilmiş. Resmi olarak teknik özellikleri paylaşılmayan bu akıllının 5-inç büyüklüğünde Full HD Triluminous ekran kullanması bekleniyor. Gorilla Glass 3 ile güçlendirilecek olan bu ekrana ayrıca Dragontrail ile harmanlanmış bir yapı da eşlik edecek.

sony-honami

Karbon fiber çerçeveye sahip olması beklenen Sony Honami böylelikle suya ve toza karşı diye Sony ürünlerine göre daha iyi bir koruma sağlayacak. Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcisinden güç alacak olan bu akıllıda Adreno 330 grafik işlemci de yer alacak. 16 GB dahili hafıza seçeneği ile satışa sunulması beklenen bu akıllıda ayrıca 64 GB’a kadar destek sunan microSD kart yuvasının da olması bekleniyor.

Büyük bir ihtimalle 2 GB RAM ile satışa sunulacak olan bu akıllının arka kısmında 20.7 MP çözünürlüğünde Exrmo RS CMOS sensöre sahip kamera yer alacak. Ön kısmında ise en iyi görüntülü konuşma imkanı sunacak olan 2 MP çözünürlüğünde bir kameranın yer alması bekleniyor. 3.100 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olacak olan bu akıllı Bluetooth 4.0, Wi-Fi, NFC, Miracast ve MHL teknolojilerini bünyesinde barındıracak.

İlk etapta Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanacak olan bu ürünün satışa sunulduktan kısa zaman sonra Android 4.3 güncellemesine kavuşması bekleniyor. Çift stereo hoparlör sayesinde yüksek ve kaliteli ses sunacak olan bu akıllı hakkında gelişecek olan yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap