Sony 23 Ağustos 2013, 18:47
xperia z ultra ekran

Xperia Z Ultra’da Ekran Açılmama Sorunu Ortaya Çıktı

Sony’nin son amiral gemisi olarak nitelendirebileceğimiz Xperia Z Ultra’da ekran açılmama sorunu birçok kullanıcı tarafından forumlarda paylaşılmaya başladı. Problemde güç tuşuna basıldığında arka ışıkların açıldığı ancak ekranın gelmediği belirtiliyor. Birçok denemeden sonra anca açılabilen ekrandan sonra arkada işletim sistemin sorunsuz çalıştığı da belirtilmekte. Forumlarda bazı kullanıcıların belirttiğine göre 5 ile 150 deneme arasında açıldığı belirtilen ekran sorununun 14.1.B.0.475 güncellemesi ile çözüme ulaştığı belirtiliyor. Ama bazı kullanıcılar da bu güncellemenin herhangi bir fayda sağlamadığı belirtiliyor. Bu sorunun yanı sıra bazı kişilerin ekran gelmeden ekranın yeşil şeritlerle kaplandığı belirtmekte.

xperia z ultra ekran

Büyük bir ihtimal yazılımsal sorun olduğu belirtilen bu sorunun kısa zamanda gelecek bir güncelleme ile giderilmesi bekleniyor. Umarız Sony elini çabuk tutar ve daha yeni satışlarına başladığı bu ürünün sorununu kısa zamanda halleder.
Ürünün sorunu hakkında forumlarda yer alan birkaç video:


Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Alperen Şimşek

    Sony Xperia Z-1 in kamerasını met ederken, sevgili Nokia’nın yeni Lumia 1020’sinin kamerasını duyunca her şey bitti benim için..

    Cevapla

Yorum Yap