Müzik ve Ses 22 Ağustos 2013, 10:00
Pratik Radyo

Android Pratik Radyo Uygulaması

Android telefon ve tablet sahibi olan herkes kuşkusuz günde birkaç saat internet bağlantısı kullanıyordur. Tabi ki bu internet bağlantısını kullanırken en çok zevk aldığımız nokta müzik dinlemektir. Ama her gün aynı müzikleri dinlemek insanlara ne kadar sıkıntı veriyor iyi biliyorum. Bu sebepten sizlere bu yazımızda Pratik Radyo isimli Android uygulamasını tanıtmaya karar verdim. Uygulama adından da anlaşılacağı üzere kolay bir kullanım olanağı sunan bir radyo uygulaması. Uygulama içerisinde yer alan birçok popüler radyo ile sıkıldığınız zamanlarda internet üzerinden rahatlıkla müzik dinliyebilirsiniz.

Pratik Radyo

Uygulama sahip olduğu sade yapısı sayesinde performans bakımından düşük Android cihazlarda bile rahatlıkla çalışabilecek seviyede. Tabi ki uygulamayı Android cihazınıza yüklemek için cihazınızın Android sürümü 2.1 veya üzeri sürüme sahip olmalıdır. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan bu uygulamayı kurmak için Google Play Store üzerinden 604 KB büyüklüğündeki kurulum dosyasını indirmeniz gerekmekte.

Google Play Store üzerinde yer alan Pratik Radyo uygulamasının açıklaması:

İnternet üzerinden pratik şekilde, mobil cihazınızdan kategorilere ayrılmış radyoları dinleyebilmenizi sağlayan bir online radyo dinleme uygulamasıdır.

★★ Uygulama Özellikleri ★★
★ Sık dinlediğiniz radyoları bir listeye atarak kolayca erişip dinleyebilme
★ Arkaplanda çalışabilmesi sayesinde bir yandan radyo dinlerken diğer yandan başka uygulamalarda gezinebilme
★ Üç sekmeli tek ekran üzerinden tüm işlevselliklere(radyo dinleme, durdurma, arama, favori olarak işaretleme vs) hızlı erişim olanağı
★ Sık güncellenen radyo listesi
★ Parmak hareketlerine(gestures) duyarlı ekran geçişleri ile pratik ve kolay kullanım

Radyoların açılma hızı, uygumaladan ziyade bağlantınızın ve radyo sunucusun hızana bağlı olarak değişir. Yine dinlenmekte olan parçaya dair bilgilerin görüntülenmesi ilgi radyonun yayın bilgisinde bu bilgileri barındırmasıyla alakalı; kimi radyolar(karnaval radyoları vs.) parça bilgisini verirken maalesef çoğunluğuysa vermiyor.

Zaman zaman radyolar adreslerini değiştirdiği için dinelemede problem yaşanabiliyor, bu radyoları ve uygulamada görmek istediğiniz radyoları mail atabilirsiniz; uygulama içinden Menü/Öneri yolunu takip edeniz.

Sizlerde Pratik Radyo Android uygulamasını cihazınızda kullanmak istiyorsanız bu bağlantıyı kullanarak gerekli indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Benim oldukça beğenmiş olduğum bu uygulama sizlerin de çok hoşuna gidecektir.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap