Diğer Telefonlar 20 Ağustos 2013, 15:06
turkcell-t40

Turkcell T40’ın Özellikleri

Turkcell’in merakla beklenen akıllısı T40 nihayet tanıtıldı. Yerli üretim olarak nitelendirilen ürüne Gebze kod adı verilmiş durumda. Eylül ayı sonlarına doğru piyasaya sunulacak olan bu akıllı telefonun ilk satışındaki ürünler yurt dışı üretimi olacak. Gerekli alt yapının tamamlanması ile birlikte de ürünün ülkemizde üretimine başlanacak. Tasarım ve donanım özelliklerinin ülkemizde belirlendiği ürünün 9 ayrı ülkede satışa sunulması bekleniyor. Performans bakımından orta seviye bir akıllı olarak nitelendirebileceğimiz T40 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm 8225 işlemcisinden güç alacak.

turkcell-t40

1 GB RAM’den ek güç alacak olan akıllının ekranı ise 4-inç büyüklüğünde ve 400 x 800 piksel çözünürlüğünde olacak. 4 GB dahili hafızaya sahip olacak olan Turkcell T40, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemini kullanacak. 1.700 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan ürün NFC, Wi-Fi gibi teknolojileri bünyesinde barındırıyor. 136 gram ağırlığında ve 10.85 mm inceliğinde olduğu belirtilen ürünün Türkiye’ye has özel kapak tasarımları bulunuyor. Bu kapaklar arasında en dikkat çekenler ise nazar boncuğu, lale ve Selçuklu yıldızı gibi sıralanabilir. Tabi ki bu kapakların yanı sıra cihaz içerisinde yer alan sesler ve alarmlar da Türkiye’ye has sesler barındırıyor.

Fiyat konusunda herhangi bir açıklama yapmayan Turkcell’in satışa başlamadan hemen önce fiyatı açıklaması bekleniyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap