HTC 20 Ağustos 2013, 10:02
htc one x android 4.2

HTC One X, Android 4.2.2 Jelly Bean Güncellemesini Aldı

Ülkemizde ve Avrupa’da iyi bir satış rakamına ulaşan HTC One X için Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesi sunuldu. Android 4.0.3 sürümü ile satışa sunulan HTC One X satışa sunulmasından kısa süre sonra Android 4.0.4 güncellemesine kavuşmuştu. Bu güncellemeden sonra Android 4.1.1 Jelly Bean güncellemesini alan akıllı şimdi de Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesine kavuşuyor. Bu güncelleme ile HTC Sense 5.0 güncellemesi de alan akıllıya güncellemeyi OTA ile rahatlıkla kurabiliyoruz. Avrupa ve ülkemizde sunulan bu güncelleme ile One X’in sürümü 4.18.401.2’ye yükseliyor.

htc one x android 4.2

379 MB büyüklüğünde sunulan bu güncelleme ile BlinkFeed özelliğine de sahip olan One X bu güncelleme ile iyi bir performans artışına sahip oluyor. Bu güncelleme ile ayrıca üründe kilit ekranında Widget, yeni bildirim paneli, 12 tane hızlı ayar sekmesi geliyor. Bu kısayollar ile daha rahat kullanım olanağı sunan ürünün kamerasında da güncelleme yapılmış. AE ve AF kilidi, 30 saniyelik yeni efektlerle video yakalama, yenilenmiş galeri gibi özellikleri yeni güncellemede ile alan One X’in kısa zaman sonra Android 4.3 güncellemesini alması da beklenen haberler arasında yer alıyor.

Eğer sizlerde One X akıllı telefonunuzu güncellemek isterseniz cihazınızın ayarlar menüsünde yer alan güncelliği kontrol et bölümüyle gerekli güncellemeyi kontrol ederek gerekli güncellemeyi sağlayabilirsiniz. Bu işlem için is Wi-Fi bağlantınız olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap