Diğer Tabletler 19 Ağustos 2013, 09:46
Kindle-Fire-HD-and-Kindle-Fire

Amazon Kindle Fire HD Yenileniyor

Dünyanın en büyük firmalarından birisi olan Amazon geçtiğimiz yıl çıkarmış olduğu Kindle Fire isimli tabletiyle satış rekoru kırmıştı. Bu satışlara son hızla devam eden firmadan şimdi de yeni bir ürün bekleniyor. Eski Kindle Fire HD’yi yenileyerek tekrar sunacak olan Amazon’un bu ürününün performans bakımından üstün özelliklere sahip olması bekleniyor. 2.15 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcisini kullanması beklenen tabletin Adreno 330 grafik işlemcisine sahip olması da beklenen teknik özellikler içerisinde.

Kindle-Fire-HD-and-Kindle-Fire

GFXBench yazılımında görüntülenen bu teknik özelliklerde ayrıca 2560 x 1600 çözünürlüğünde 8.9-inç büyüklüğünde ekran dikkat çekiyor. Belki de şimdiye kadar ki en iyi çözünürlüklerden birisine sahip olacak olan bu tablet bu özelliği ile en çok dikkat çekecek ürünlerden birisi olacak. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanması beklenen Amazon Kindle Fire HD’nin gelecek ay içerisinde tanıtılması beklenmekte. Ürün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap