LG 18 Ağustos 2013, 14:59
LG-Optimus-G2

Nexus 5, LG G2’ye Benzeyecek

Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen Nexus 5 hakkında yeni dedikodular ortaya çıkıyor. En son bilgilere göre Nexus 5’in Google – LG ortaklığı ile çıkması iddia ediliyor. Eğer ki bu iddia doğru ise LG’nin geçtiğimiz hafta ile tanıtmış olduğu G2 isimli akıllısı ile Nexus 5’in oldukça benzer olması beklenmekte. Performans bakımından üstün özelliklere sahip olacak olan Nexus 5, kuşkusuz Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcisini kullanacak. 5.2-inç büyüklüğünde ekrana sahip olması beklenen Nexus 5’in ekran çözünürlüğünün ise 1080p (Full HD) olması bekleniyor.

LG-Optimus-G2

13 MP çözünürlüğünde kameraya sahip olması beklenen Nexus 5’in önünde de kaliteli şekilde görüntülü konuşma imkanı sunan bir kameranın yer alması beklenmekte. LG G2’ye teknik özellikler bakımından benzerlik sunacak olan Nexus 5’in G2’den tek farkının arka kısmında ses açma, kapama gibi tuşlarının yer almayışı olacak. Saf Android kullanıcı arayüzüne sahip olacak olan Nexus 5’in bu arayüz ile birlikte mükemmele yakın bir Android telefon olması bekleniyor. Google – LG ortaklığı ile çıkacak olan Nexus 5’in hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye çalışacağız.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap