Diğer Tabletler 15 Ağustos 2013, 15:10
HP-Slate-8-Pro

HP Slate 8 Pro’nun Özellikleri Ortaya Çıktı

Tablet pazarında uzun süredir sessizliğini koruyan HP, bu yıl içerisinde piyasaya sunduğu Slate 7 isimli tabletiyle memnun edici satış rakamlarına ulaşamamıştı. Bu rakamlara ulaşamayan HP bu tabletinin fiyatını 139 Dolara düşürerek az da olsa satış sayısını arttırma çabası içine girmişti. Yeni bir tablet geliştirmeye başlayan HP’nin bu tableti GFXBench skorlarında göründü. Performans bakımından üstün özelliklere sahip olan bu tablet 8-inç büyüklüğünde 1600 x 1200 çözünürlüğünde ekrana sahip. 250ppi piksel yoğunluğuna sahip olan bu ürün 1.8 GHz hızında çalışan NVIDIA’nın Tegra 4 işlemcisinden güç alıyor.

HP-Slate-8-Pro
Cortex A15 tabanlı 4+1 çekirdekli bu işlemcinin yanı sıra 2 GB RAM’e sahip olan akıllıda 5.000 mAh büyüklüğünde batarya ve microSD kart yuvası yer aldığı belirtilen bilgiler arasında yer alıyor. Android işletim sistemini kullanacak olan tabletin Android’in hangi sürümünü kullanacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Gelecek ay tanıtılması beklenen HP Slate 8 Pro hakkında gelişecek yeni bilgilerden haberdar etmeye çalışacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap