Samsung 14 Ağustos 2013, 12:32
galaxy folder

Samsung’un İki Kapaklı Akıllısı: “Galaxy Folder ve Hennessy”

Performans bakımından üstün özelliklere sahip akıllı telefonlarıyla adından oldukça söz ettiren Samsung, şimdi de nostaljik telefonlarını akıllı hale getirmeye hazırlanıyor. Bir dönemin popüler kapaklı telefonlarını akıllı hale getirecek olan Samsung’un bu iki ürünü 4 Eylül’de gerçekleştireceği etkinlikte tanıtmasını bekliyoruz. Galaxy Folder ve Hennessy adı verilecek olan bu iki akıllı hakkında yeni görseller de gelmeye devam ediyor.

galaxy folder

Performans bakımından orta-üst seviye aralığında yer alan Galaxy Folder 1.7 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisinden güç alıyor. 3.7-inç büyüklüğünde 480 x 800 piksel çözünürlüğünde iki AMOLED ekrana sahip olan bu akıllı 2 GB RAM ile desteklenmekte. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanan akıllıda 1.820 mAh büyüklüğünde bataryanın bulunduğu belirtilen haberler arasında yer alıyor. 4G LTE desteğine de sahip olması beklenen akıllının diğer özellikleri birçok akıllıda yer alan standart özellikler olarak sıralanabilir. (Wi-Fi, 3G vb.)

Galaxy Folder’a göre performans bakımından biraz geride kalan Hennessy 1.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemciden güç alıyor. 1 GB RAM ile desteklenen akıllı 3.3-inç büyüklüğünde 320 x 480 piksel çözünürlüğünde iki ekrana sahip. 1 GB dahili hafızaya sahip olduğu belirtilen bu akıllıda microSD kart desteği de bulunmakta. 5 MP çözünürlüğünde MOCS kameraya sahip olan akıllı Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanmakta.

İlk olarak Güney Kore pazarında satışa sunulması beklenen bu akıllı telefonların gelecek dönemde global pazardaki yerini alması bekleniyor. Ürünlerin ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı konusunda ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap