Android Haberler 14 Ağustos 2013, 20:44
google play store analiz

Google Play Store Hızla Yükselişini Sürdürüyor

Her geçen kat kat yükselişini arttıran Google Play Store’un Distimo’ya göre son 6 ay içerisinde büyüme hızının %67 arttığı belirtiliyor. Analiz şirketi olan Distimo yapmış olduğu bu araştırmasına App Store’u da dahil etmiş ve App Store son 6 ay içerisinde %15’lik bir artış göstermiş. Sunulan büyüme rakamlarında Google Play Store’un sadece Temmuz ayında yüzde 11 olduğu belirtiliyor aynı şekilde App Store Temmuz ayında yüzde 3’lük bir büyüme kat etmiş. Distimo büyüme hızında yapmış olduğu araştırmaya ayrıca iki uygulama mağazasının gelirini de dahil etmiş. Distimo’ya göre Google Play Store’un her ne kadar hızlı büyümeye sahip olduğu görülse de App Store’un yarı gelirini elde ediyor.

google play store analiz

Teknoloji denildiğinde ilk akla gelen ülkelerden birisi olan Amerika’da App Store’un geliri Google Play Store’a göre oldukça yüksek seviyede. Lakin Japonya ve Kore’de Google Play Store’un üstün olduğu dikkat çekiyor. Bu iki ülkede Google Play Store’un yüksek olması tabi ki de Samsung’un bu ülkelerde yüksek satış gerçekleştirmesi ve neredeyse her telefonunda Android işletim sistemine yer vermesi olarak gösterilebilir.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap