LG 11 Ağustos 2013, 20:16
LG-Optimus-L1-2

LG L1 2’nin Özellikleri

Geçtiğimiz hafta G2 isimli amiral gemisini tanıtan LG, şimdi de alt seviye olarak tabir edebileceğimiz L1 2’yi tanıttı. Performans olarak biraz düşük olan bu ürün fiyat olarak kullanıcıları cezbedecek bir akıllıya benziyor. 100 Dolar civarında Avrupa’da satışa sunulması beklenen bu akıllı 3-inç büyüklüğünde 320 x 240 piksel çözünürlüğünde ufak bir ekrana sahip. 1 GHz hızında çalışan tek çekirdekli işlemciden güç alan bu akıllı 512 MB RAM’i bünyesinde barındırıyor. 4 GB dahili depolama hafızasına sahip olan bu akıllıda ayrıca microSD kart slotu yer alıyor. Böylelikle kolay bir şekilde hafızayı arttırmak mümkün.

LG-Optimus-L1-2

2 MP çözünürlüğünde arka kameraya ve VGA çözünürlüğünde ön kameraya sahip olan bu akıllı Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor. 1.540 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan üründe Bluetooth 3.0, Wi-Fi ve 3G teknolojileri yer alıyor.

Rusya, İngiltere, Asya ve Avrupa ülkelerinde önümüzdeki hafta satışa sunulacak olan bu akıllının ülkemiz pazarında da satışa sunulmasını bekliyoruz. LG’nin bu akıllısının ülkemiz fiyatının ne kadar olacağı konusunda ise şimdilik bir bilgi bulunmamakta.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap