Android Tablet 9 Ağustos 2013, 10:30
intel-educ-tablet-7inc

Intel’den Çocuklara Özel Android Tablet Geldi

Teknolojinin birçok alanında görmüş olduğumuz Intel, çocuklar için geliştirdiği iki yeni Android tablet modelini tanıttı. 7 ve 10-inç büyüklüğünde olan bu tablet bilgisayarlar çocukların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş. 7-inç büyüklüğündeki tabletin özellikleri şu şekilde sıralanabilir; 1.2 GHz hızında çalışan Intel Atom Z2420 işlemcisinden güç alan akıllı 1 GB RAM’e sahip 7-inç büyüklüğünde ekrana sahip olan akıllının ekran çözünürlüğü ise 1024 x 600 piksel olarak belirtilmiş. 8 GB dahili hafızaya sahip olan bu akıllı küçük boyutuna göre iyi bir performans sunuyor.

intel-educ-tablet-7inc

10-inç büyüklüğündeki tablet 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip ve 1.6 GHz hızında çalışan Z2460 işlemcisinden güç alıyor. Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemini kullanan akıllıya 1 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza eşlik ediyor. 10-inç büyüklüğünde ekrana sahip olan bu akıllının da teknik özelliklere orta seviyede sunulmuş. Bu iki ürünün ön kısmında 0.3 MP arka kısmında ise 2 MP kamera yer alıyor. Ayrıca iki tablette de Wi-Fi kablosuz bağlantı desteği de yer almakta.

6.5 ve 8 saat kullanım ömrü sunduğu belirtilen bu tabletlerde microSD kart yuvası ve isteğe bağlı olarak Bluetooth seçeneği ilse satın alınabiliyor. Intel’in özel olarak hazırladığı eğitim uygulamalarını da bünyesinde barındıran bu tabletlerin ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatı konusunda şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap