Samsung 7 Ağustos 2013, 09:23
Samsung-Galaxy-Note-3

Samsung 3 Eylül’de Galaxy Note 3, Galaxy Golden ve Galaxy Gear’ı Tanıtabilir

Akıllı telefon pazarının kuşkusuz en çok satış gerçekleştiren firmalarından birisi olan Samsung’un yeni ürünlerinin 3 Eylül’de tanıtılması bekleniyor. Her yıl standart olarak bir Galaxy Note tanıtımı gerçekleştiren firmanın bu yeni ürünlerinden birisinin de Galaxy Note 3 olması bekleniyor. Galaxy Note 3‘ün haricinde ise çift ekrana sahip kapaklı Galaxy Golden ve akıllı saat konsepti Galaxy Gear‘ın tanıtılması da beklentiler arasında. Kuşkusuz performans bakımından üstün özellikler sunacak olan Galaxy Note 3 bu etkinliğin en çok dikkat çeken ürünlerinden birisi olacak.

Samsung-Galaxy-Note-3

Yenilenmiş Exynos 5 Octa işlemcisinden güç alması beklenen Galaxy Note 3’ün LTE teknolojisine sahip versiyonu da Snapdragon 800 işlemcisini kullanacak. 3 GB RAM kullanması beklenen bu akıllının 5.7-inç büyüklüğünde Super AMOLED Full HD ekrana sahip olması bekleniyor. Android 4.3 işletim sistemine ve Samsung’un TouchWiz Nature kullanıcı arayüzüne sahip olacak olan bu akıllıda 13 MP çözünürlüğünde arka kameranın olması beklentiler arasında. Tabi ki Samsung tarafından bu konu üzerinde şimdilik bir açıklama yapılmadığı için bu ürün hakkında belirttiğimiz özellikler şimdilik bir iddiadan ibaret.

Etkinliğin ikinci dikkat çekecek ürünü olan Galaxy Golden, 3.75-inç büyüklüğünde 480 x 800 piksel çözünürlüğünde iki AMOLED ekrana sahip olacak. 1.7 GHz hızında çalışan Snapdragon 400 işlemcisinden güç alacak olan akıllı kapaklı telefon kullanmak isteyen kişilere hitap edecek. Performans bakımından üstün özelliklere sahip olmayan bu akıllının uygun fiyattan satışa sunulmasını bekliyoruz.

Etkinlikte tanıtılması beklenen son ürün ise Galaxy Gear. Belki de etkinlikte yer alacak en farklı ürün olacak Galaxy Gear, Samsung’un akıllı saat konseptini yansıtacak. Galaxy Gear’ın nasıl bir kolaylık sunacağı konusunda şimdilik bir bilgiye yer verilmezken ürünün tasarımının da nasıl olacağı konusunda bilgi bulunmuyor. Ürün hakkında tüm detayları koruyan Samsung’un bu ürünü etkinlikte büyük yankı yaratacağa benziyor.

Bu cihazlarla ilgili son günlerde sıkça haberler gündeme geldiği için 4 Eylül’deki etkinlikte tanıtılması ihtimali öne çıkmaya başladı. Ancak Samsung bunlardan tamamen farklı cihazlarla da karşımıza çıkabilir.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap