LG 7 Ağustos 2013, 18:52
LG-Optimus-G2

LG Optimus G2 Resmi Olarak Tanıtıldı. İşte Bu Akıllının Özellikleri!

Akıllı telefon pazarının lider üreticilerinin LG, bugün New York’ta gerçekleştirmiş olduğu etkinlikle yeni amiral gemisi G2’yi kullanıcılarına tanıttı. 5.2-inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip olan bu ürün şık bir tasarıma sahip. Dual Routing teknolojisi kullanılarak üretilen bu akıllının bu teknoloji sayesinde inceliği 2.65 mm’ye kadar düşürülmüş. Diğer akıllı telefonlara göre farklı bir tasarım yapısına sahip olan G2’nin yan kısımlarında herhangi bir tuş bulunmuyor. Ürünün arka kısmında yer alan bir tuş bulunuyor. Bu tuşa basılı tutarsanız kamera, not alma ve QuickMemo özelliklerine kolay erişim sağlayabiliyorsunuz. Ayıca ürünün en dikkat çekici özelliği ise KnockON ile ekrana hafifçe vurarak ürünü açıp kapatabilmek. Böylelikle ürünü açmak için herhangi bir tuşa basmanız gerekmiyor.

LG-Optimus-G2

Başta da belirttiğimiz gibi 5.2-inç büyüklüğünde ekrana sahip olan ürünün ekran paneli IPS teknolojisine sahip. IPS teknolojisi sayesinde kaliteli görüntü sunan üründe ayrıca yer alan GRAM sayesinde yüzde 26’ya varan ekran enerji tasarrufu sağlanabiliyor. Böylelikle en çok batarya tüketen birim olan ekranın batarya tüketimi de oldukça azaltılmış oluyor. 3.000 mAh batarya kullandığı belirtilen ürün bu teknolojiyle birlikte uzun süreli kullanım imkanı sunuyor.

LG’nin performans bakımından kuşkusuz şimdiye kadar ki en iyi ürünü olan G2, 2.26 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alıyor. 2 GB LPDDR3 RAM’e sahip olan bu ürün Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor. Geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan Android 4.3 işletim sistemine kısa zamanda güncellenmesini beklediğimiz bu ürünün satışlarında belki de Android 4.3 sürümü kullanılabilir.

Samsung, Sony ve HTC’nin son amiral gemilerine baktığımızda da kamera bakımından hepsinin üstün özelliklere sahip olduğunu görüyoruz. LG’de bu standardı bozmayıp G2 isimli akıllısında en iyi görüntüyü sunmayı amaçlayan 13 MP çözünürlüğünde kameraya yer vermiş. OIS teknolojisine sahip olan bu kamera ile 1080p Full HD video kaydı gerçekleştirebilmek de mümkün. Ürünün ön kısmında yer alan ikinci kameranın ise çözünürlüğü 2.1 MP olarak belirtiliyor. Böylelikle görüntülü konuşma yaparken en iyi kalitede görüntü sunmak amaçlanıyor.

16 GB dahili hafızaya sahip olan ürüne istenilirse 64 GB büyüklüğüne kadar microSD kart takmak mümkün. Böylelikle ürünün dahili hafızası arttırılabiliyor ve binlerce müzik yüklemek mümkün oluyor. 138.5 x 70.9 x 8.9mm ölçülerine sahip olduğu belirtilen LG Optimis G2’nin ilk etapta siyah ve beyaz renk seçenekleri ile satışa sunulması bekleniyor. İlk olarak Güney Kore’de satışa sunulacak olan bu akıllının bu satıştan itibaren 2-3 ay içerisinde birçok ülkede satışa sunulması bekleniyor. Eylül ayı içerisinde ülkemiz pazarında satışa sunulmasını beklediğimiz bu akıllının fiyatı konusunda ise şimdilik bir bilgiye yer verilmemiş.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap