Asus 5 Ağustos 2013, 14:01
MeMO Pad FHD 10

ASUS’tan Full HD Ekranlı Tablet “MeMO Pad FHD 10”

Tablet pazarında iyi satışlar gerçekleştiren Asus’un yeni tableti ortaya çıktı. MeMO Pad FHD 10 ismi verilen bu tablet adından da anlaşılacağı üzere 10-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. 1920 x 1200 piksel çözünürlüğünde olan bu ekran IPS panele sahip. Intel’in Atom işlemcisinden güç alan bu ürün Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor. Asus’un SonicMaster ses teknolojisini kullanan bu cihaz bu özelliğinin yanı sıra sahip olduğu kamera ile HD kayıtlar gerçekleştirebiliyor.

MeMO Pad FHD 10

1.6 GHz hızında çalışan Intel Atom Z2560 işlemcisini kullanan akıllıya ayrıca 2 GB RAM eşlik ediyor. Oyun oynamak isteyenler için oldukça performanslı olan bu cihaz IPS teknolojisi sayesinde kesin ve canlı renkler sunuyor. 580 gram ağırlığında olduğu belirtilen Asus’un bu tableti sadece 9.5mm kalınlığa sahip.

Ürünün arka kısmında yer alan 5.0 MP çözünürlüğünde ki kamera ile 1080p Full HD kayıt gerçekleştirebilen akıllının ön kısmında 1.2 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor. Yüksek kapasiteli Li-poly pile sahip olan cihaz bu batarya ile 10 saate varan video oynatma sağlayabiliyor. Beyaz ve pembe renkler seçenekleri ile satışa sunulacak olan MeMO Pad FHD 10, 16 ve 32 GB depolama kapasiteli olarak iki farklı versiyon halinde satışa sunulacak. Dahili hafızalarının yanı sıra üründe yer alan microSD kart slotu sayesinde cihazın hafızası +32 GB’a kadar arttırılabiliyor.

Temmuz ayı sonlarına doğru satışa sunulması beklenen bu tabletin ülkemiz pazarında da satışa sunulmasını bekliyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap