Android Haberler 3 Ağustos 2013, 17:38
Android-device-manager

Kaybolan Android Tablet ve Telefonları Bulma

Android’in resmi blogu üzerinden yapılan duyuruda Android Device Manager uygulamasına sunulacak yeni güncelleme ile birlikte kaybolan cihazınızın konumu belirlenebilecek. Bu ayın sonlarına doğru sunulacak olan bu yeni güncelleme aynı zamanda gerçek zamanlı olarak cihazı takip etme gibi özellikleri de bünyesinde bulunduracak. Bu özelliğin yanı sıra bir tuşla cihazın son sesle zil çalmasına da imkan sunacak olan bu uygulama Android 2.2 ve üzeri Android sürümlerine sahip cihazlarda çalışacak.

Android-device-manager

iOS’un Find My iPhone (iPhone’umu Bul) isimli servisine benzeyen bu uygulama ile birlikte Android cihazınızın yanlış ellere düşmesini rahatlıkla engelleyebilirsiniz. Ayrıca servis içerisinde yer alan bir bölümle birlikte de cihazınızın içerisinde yer alan tüm bilgileri hızlı bir şekilde silebilme imkanınız da bulunuyor.

Google’ın sunacağı bu servisi kullanabilmek için tabi ki bir Google hesabınızın cihaza tanımlı olmuş olması gerekiyor. Cihazımızı uzaktan erişim sağlayarak bulmaya yarayan bu servisin ilk olarak Avrupa’da ve kısa bir süre sonra da ülkemizde görmeyi bekliyoruz. Bu servis için gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap