Android Haberler 3 Ağustos 2013, 09:59
android-temmuz-istasitsigi

Android’in Temmuz Kullanım Oranları Açıklandı

Her ay düzenli olarak sunulan Android ekosisteminin kullanım oranları bu ayda beklendiği gibi ay başında sunuldu. Temmuz ayı için sunulan bu istatistiklerle birlikte hangi Android sürümünün ne kadar kullanım oranına sahip olduğunu rahatlıkla öğrenebiliyoruz. İstatistiklere baktığımızda Android 2.3 Gingerbread kullanımının aylar geçtikçe azaldığını gösteriyor. Ayrıca bu sürümün yükselme gibi bir ihtimalinin de söz konusu olmadığını düşünüyoruz. Çünkü sunulan her Android cihazda artık Android 4.x sürümü kullanılıyor.

android-temmuz-istasitsigi

Android 4.0, 4.1, 4.2 sürümlerinin kullanım oranlarına baktığımızda yüzde 63 gibi bir rakama ulaştığını görüyoruz. Tabi ki bu rakamların böyle yüksek olmasındaki en büyük sebep birçok akıllı telefon ve tablet firmasının yeni cihazlarında Android 4.x sürümünü kullanıyor olması. Ayrıca birçok firmanın da kısa zamanda sunmuş olduğu Android 4.x güncellemesiyle birlikte de bu oranda yükselişler gerçekleşti.

Android 2.3 Gingerbread kullanımının yüzde 33 olarak belirtildiği bu istatistikte diğer Android sürümlerinin de geçtiğimiz aylara göre düşüş gerçekleştirdiğini görüyoruz. Ayrıca gelecek dönemlerde de bu düşüşler devam edecek ve Android 2.2 altında yer alan sürümlerin kullanımı kısa zamanda yok olacak.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap