Diğer Tabletler 1 Ağustos 2013, 09:17
Kindle-Fire-HD-and-Kindle-Fire

Yeni Kindle Fire HD ve Kindle Fire HD 8.9 Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıkıyor

Uygun fiyata en iyi performansa sahip tablet denildiğinde ilk akla gelen tabletlerden birisi olan Kindle Fire serisine iki yeni ürün eklenmesi bekleniyor. Aslında elde var olan ürünleri yenilemeyi düşünen firma bu ürünleri gene uygun fiyata satışa sunmayı hedefliyor. Qualcomm’un şimdilik en üst seviye akıllısı olan Snapdragon 800 işlemcisinden güç alması beklenen bu yeni Kindle Fire modellerine 2 GB RAM’in eşlik etmesi bekleniyor. Her iki modelin de ekran çözünürlüğünün Full HD olması en çok beklenen özelliklerden birisi.

Kindle-Fire-HD-and-Kindle-Fire

İki yeni Kindle Fire HD modellerinde işlemcinin yenilenmesinin yanı sıra ön kameranın da iyileştirilmesi bekleniyor. 16/32/64 GB’lık üç farklı model olarak satışa sunulacak olan bu yeni ürünlerin Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanması bekleniyor. Tabi ki Android 4.3 kullanmaları da muhtemel ihtimallerden birisi. Amazon’un kendi kullanıcı arayüzünü kullanacak olan bu yeni Kindle Fire HD tabletler yıl sonuna doğru satışa sunulacaklar.

Belirtilen bilgilere göre Kindle Fire HD 8.9 isimli tabletin arka kısmında 8.1 MP çözünürlüğünde bir kameranın yer alması bekleniyor. Amazon’un ilk tableti olan Kindle Fire’ın da bu yenilenmelerden nasibini alması bekleniyor. 16/32/64 GB’lık depolama seçenekleri ile satışa sunulan bu tabletin 200 Dolar altında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap