LG Optimus G2’nin Özellikleri Belli Oldu

Aliq
10.07.2013
Okuma
Yorum Yok

Akıllı telefon pazarının uzun zamandır beklenen ürünü LG Optimus G2’nin nihayet özellikleri belli oldu. LG tarafından Ağustos ayında New York’ta gerçekleşecek özel bir etkinlikle tanıtılacak olan Optimus G2’nin özellikleri etkinlikten önce belli oldu. Ürünün görselinin de sunulduğu bu sızıntıda ürüne dair birçok bilgiye de yer veriliyor. 5.2-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde ekrana sahip olan ürünün ekranı üzerinde geri, ana ekran ve ayar butonu yer alıyor. Diğer akıllı telefonlara göre oldukça farklı bir tasarıma sahip olan ürünün ses arttırma ve azaltma tuşları da arka kısımda yer alan kameranın yanında bulunuyor.

LG Optimus G2

2.3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcisini kullanan akıllıya Adreno 300 grafik birimi eşlik ediyor. Performans yarışında en üst seviyede bir ürün olacak olan Optimus G’nin RAM miktarı ise 2 GB olarak belirtilmekte. Tabi ki bazı iddialara göre üründe 3 GB RAM olması da küçük bir ihtimal olarak gösteriliyor.

Optimus G2’nin arka kısmına baktığımızda yeni bir kamera sensörüne sahip 13 MP çözünürlüğünde kamera göze çarpıyor. 1080p video kaydı gerçekleştirebilen bu kameranın hemen yanında LED flaş göze çarpmakta. Ürün hakkında şimdilik bu kadar bilgiye yer verilirken 7 Ağustos’ta düzenlenecek etkinlik hakkında az da olsa ürün hakkında bilgilere sahip olmuş bulunuyoruz.

Performans bakımından Galaxy S4 ve Xperia Z’nin biraz üstünde yer alacak olan bu ürünün fiyatı hakkında ise şimdilik net bir bilgiye yer verilmemekte. Tabi ki bu kadar iyi bir ürünün fiyatının da oldukça yüksek olacağını düşünüyoruz. LG’nin yeni amiral gemisi hakkında oluşacak yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye çalışacağız.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.