Android Haberler 29 Temmuz 2013, 13:58
google-chromecast

Chromecast Nedir, Ne için Kullanılır?

Google’ın Nexus 7 ve Android 4.3 Jelly Bean tanıtımı ile karşımıza çıkan Chromecast’ın ne işe yaradığına dair kısa bir yazı dizisi hazırladık. Minik boyutta olan bu cihaz aslında bir Web medya oynatıcısı olarak tanımlanabilir. 34 gram ağırlığında olan bu cihazla televizyonunuzda web medya içeriklerini en kolay şekilde oynatabilirsiniz. TV’lerin HDMI girişine takılan bu cihaz ayrıca güç almak için de bir microUSB adaptörüne sahip. Tek bir tuşla aktif olan Chromecast kendisine destek sunan cihazlarla yönetiliyor. Android 2.3 ve üzeri, Windows 7 ve üzeri, iOS 6 ve üzeri, Mac OS 10.7 ve üzeri işletim sistemlerini destekleyen cihazlarda kullanılabilen Chromecast ile Netfix, Youtube, Google Play Movies, Google Music gibi web hizmetlerini rahatlıkla TV’nizden kullanabiliyorsunuz.

google-chromecast

Yurt dışında 35 Dolar’dan başlayan fiyat etiketleri ile satışa sunulmaya başlanan bu ürünün ülkemiz pazarında satılıp satılmayacağı konusunda ise şimdilik belirsizlikler bulunuyor. Bilindiği üzere ülkemizde aktif olmayan Google Play Movies, Google Music gibi servisler olmadığı için ülkemiz pazarında bu cihazın pek tutulacağını düşünmüyoruz. Ürünün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye çalışacağız.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap