Yarış Oyunları 28 Temmuz 2013, 11:26
Asphalt-8-Airborne

Asphalt 8 Ne Zaman Çıkacak?

Gameloft’un kuşkusuz en çok oynanan oyunlarından birisi olan Asphalt serisine geçtiğimiz aydan beri yeni bir oyun eklenmesi bekleniyordu. Asphalt 8 Airborne ismi verilen bu yeni oyunun ne zaman çıkacağı konusunda ise birçok iddia atılmıştı. Eski oyunlara göre yenilen yapısı ve yarışa uygun hale getiren Havok fizik motoruyla birlikte 180 etkinlik ve 47 lisanslı arabaya sahip olacak olan Asphalt 8 Airborne 8 Ağustos’ta düzenlenecek bir etkinlikle Android ve iOS platformları için tanıtılacak. Ücret konusunda ise oyunun 0.99 Dolar’dan satışa sunulması bekleniyor. Tabi ki oyunda oyun içi satışlar da diğer oyunlarda olduğu aktif halde bulunacak.

Asphalt-8-Airborne

Diğer Asphalt serisinde olduğu gibi gene çıkış zamanının en performanslı cihazlarında çalışabilecek olan Asphalt 8 Airborne’nin Android 4.3 Jelly Bean’la gelen OpenGL ES 3.0 desteği ile sunulacağı belirtiliyor. Yeni Nexus 7 ve bu cihazda kullanılan Snapdragon S4 Pro işlemcisini kullanan diğer cihazlar için oyun optimize edilerek satışa sunulacak.

Android 4.3 ile gelen OpenGL ES 3.0 ile gelen yenilikleri destekleyen grafik işlemcilere sahip cihazlarda en iyi şekilde çalışacak olan Asphalt 8 AirBorne 8 daha eski Android sürümleriyle ne yazık ki farklı bir şekilde çalışacak. Bu fark ise kuşkusuz görüntü kalitelerinde farklılık gösterecek. Tabi ki OpenGL ES 3.0 desteği sunan grafik işlemci ile sunmayan arasında fark olacağı kesin. Her ne şekilde olursa olsun Asphalt 8 AirBorne’nin en iyi grafik ve ses kalitesine sahip olmasını bekliyoruz. Gelecek ay içerisinde tanıtılacak bu oyun için yeni çıkan iddialardan sizleri haberdar etmeye çalışacağız.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap