Samsung 26 Temmuz 2013, 14:42
Samsung-Galaxy-Note-3

Galaxy Note 3’ün Özellikleri Netlik Kazanıyor

4 Eylül’de gerçekleşecek IFA Fuarı’nda tanıtılması beklenen Galaxy Note 3’e dair yeni iddialar ortaya çıkıyor. Full HD çözünürlüğe sahip 5.7-inç büyüklüğünde ekrana sahip olması beklenen Galaxy Note 3’ün sahip olacağı panel geliştirmeleri sayesinde Galaxy S4’e göre renk ve parlaklıkta iddialı olacak. Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemine sahip olacak ürüne Samsung’un TouchWiz 2 kullanıcı arayüzü eşlik edecek. 2 farklı versiyon olarak satışa sunulacak ürünün birisi LTE alt yapısına destek sunacak ve Snapdragon 800 işlemcisini kullanacak. Normal versiyonda ise Exynos 5 Octa işlemcisini kullanılması bekleniyor.

Samsung-Galaxy-Note-3

Bilindiği üzere Exynos 5 Octa işlemcisi grafik birimi bakımıyla biraz performansta sorunlar yaşıyordu. Bu soruna karşın üründe güncellenmiş bir Exynos 5 Octa işlemcinin gelmesi muhtemel görünüyor. Böylelikle üründe güçlü grafik biriminin yer alması beklenmekte. 3 GB RAM’e sahip olarak sunulması beklenen ürünün arka kısmında 13 MP çözünürlüğünde kameranın bulunması bekleniyor. Ön kısımda da kameraya sahip olması beklenen ürünün 3500 mAh büyüklüğünde bataryadan güç alması bekleniyor.

Ürün hakkında şimdilik bu kadar bilgiye yer verilirken büyüklük bakımından Galaxy Note 2’ye benzemesi bekliyor. Gelecek aylarda daha detaylı bilgilere sahip olunacak ürün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.