HTC 25 Temmuz 2013, 18:04
htc_android

HTC’den Zara İsimli Yeni Bir Akıllı Geliyor

Akıllı telefon pazarında One X modeli ile canlılık getiren HTC’nin ürün kataloğuna yeni bir üye daha ekleniyor. Zara ismiyle tabir edilen bu cihaz ilk olarak ABD’de Sprint operatörü aracılığıyla satışa sunulacak. Bu satışların ardından kısa zamanda global pazarda satışa sunulması beklenen ürünün özelliklerinden de kısaca bahsedilmiş. 1.4 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemciden güç alan akıllı plastik kasaya sahip olacak. 4.5-inç büyüklüğünde 960 x 540 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olması beklenen akıllıda 1 GB RAM’in yer alması bekleniyor.

htc_android

8 GB dahili hafızaya sahip olması beklenen akıllıda 32 GB’a kadar destek sunan microSD kart girişinin bulunması bekleniyor. Ultrapixel arka kameraya sahip olacağı belirtilen üründe ayrıca 1.6 MP çözünürlüğünde ön kameranın bulunması bekleniyor. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi ve HTC’nin Sense 5 kullanıcı arayüzünü kullanacak olan cihazın Eylül ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Ülkemiz pazarında da satışa sunulmasını beklediğimiz bu cihazın 2013 yılı içerisinde satışa sunulmasını beklemekteyiz. Gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap