Android Haberler 25 Temmuz 2013, 13:50
google-play-store-rakam

Android’in Son İstatistikleri [25/07/2013]

Google’ın dün gerçekleştirmiş olduğu etkinlikte karşımıza Nexus 7 ve Android 4.3 sürümü çıkmıştı. Bu etkinlikte ayrıca Google’ın son istatistikleri de paylaşıldı. Paylaşılan bu verilerde tablet pazarında büyük bir artış olduğu gözlemlenmiş. Google’ın son araştırdığı rakamlara göre bugüne kadar 70 milyon Android tablet aktif edilmiş. Android telefon ve tablet pazarının bu kadar artış göstermesi kuşkusuz Play Store üzerindeki uygulamaların indirme oranında da büyük artışlar gerçekleştiriyor. 2013 yılı sonlarına doğru 100 milyar indirme seviyesine ulaşması beklenen Google Play Store’un üzerinde 1 milyon uygulamanın yer aldığı belirtiliyor.

google-play-store-rakam

1 milyon uygulama gibi mükemmel bir sayıya ulaşan Google Play Store üzerindeki uygulamaların sayısının artmasıyla birlikte de Google’ın bu marketten kazandığı para miktarı da artış gösterdi. Belirtilen bilgilere göre geliştiricilere ödenen parayı 2.5 kat arttıran Google, özellikle ücretsiz uygulamalarda bile para kazandırma imkanı sunarak birçok geliştiriciye ücret ödüyor.

Ülkemizdeki uygulama geliştiricilerin bile en çok tercih ettiği platformlardan birisi olan Android’e gelecek dönemlerde daha çok uygulama ve oyun sunulmasını bekliyoruz. Google’ın gelecek ay sunacağı yeni istatistiklerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap