Asus 24 Temmuz 2013, 22:45
yeni-Nexus-7

Yeni Nexus 7 Tanıtıldı işte Özellikleri!

Google – Asus ortaklığı ile geçtiğimiz sene karşımıza çıkan ilk nesil Nexus 7’nin ardından bugün de yine Google – Asus ortaklığı ile yeni Nexus 7 tanıtıldı. Performans bakımından önceki model olduğu gibi döneminin üst seviye cihazlarından birisi olan Nexus 7, 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemciden güç alıyor. 7-inç büyüklüğünde 1920 x 1200 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan üründe Adreno 320 grafik birimi ve 2 GB RAM yer alıyor. 32 GB’lık versiyonunda kablosuz şarj teknolojisine de sahip olan akıllı son Android sürümü Android 4.3 ile de göz dolduruyor.

yeni-Nexus-7

5 MP çözünürlüğünde arka kameraya ve 1.2 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olan akıllı ayrıca beraberinde SlimPort desteğini de getiriyor. Bu port sayesinde 1080p çözünürlüğünde video çıkışı mümkün olan cihazın dağıtımlarına 30 Temmuz’dan itibaren başlanacak. Sizlere bugünkü yazımızda belirttiğimiz Nexus 7’nin fiyatı yazısında ki olduğu gibi 16 GB’lık yeni Nexus 7’nin fiyatı 229 Dolar,32 GB’lık yeni nesil Nexus 7’nin fiyatı ise 269 Dolar olarak belirtilmiş. Tabi ki bu fiyatlar ön sipariş fiyatlarıdır. Yani ürün satışa çıktıktan sonra bu fiyatlardan yüksek olması da muhtemel bir olasılık. Ülkemiz pazarında da satışa sunulacak olan yeni nesil Nexus 7’nin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ve ne kadar fiyattan satılacağı konusunda ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap