Asus 24 Temmuz 2013, 13:05
nexus-7

Nexus 7’nin Avrupa Fiyatı Belli Oluyor

Bugün akşam saatlerinde tanıtılmasını beklediğimiz yeni Nexus 7’nin satışlarına Best Buy’da başlanıldı bile. Ön sipariş olarak alınan bu siparişlerde 16 GB’lık Nexus 7 229 Dolara satılırken 32 GB’lık Nexus 7 ise 269 Dolardan satışa sunulmuş. Şimdilik ürünlerin ne zaman sevkiyat edileceği konusunda herhangi bir açıklama yapmayan Best Buy’un bu ürünleri en geç 1 ay içerisinde satın alan kişilere sunmasını bekliyoruz. Ülkemiz pazarında da kısa zamanda satışa sunulmasını beklediğimiz yeni Nexus 7’nin isterseniz kısaca özelliklerine bir göz atalım.

nexus-7

7-inç büyüklüğünde ve 1920 x 1200 piksel çözünürlüğünde IPS ekrana sahip olan ürün 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisinden güç alıyor. Adreno 320 grafik birimine ve 2 GB RAM’e sahip olan akıllının arka kısmında 5 MP çözünürlüğünde kameraya yer verilirken ön kısmında da 1.2 MP kamera bulunuyor.

İlk Nexus 7 gibi uygun fiyattan satışa sunulmasını beklediğimiz yeni Nexus 7, ne yazık ki beklediğimiz uygun fiyattan satışa sunulmuyor. Android 4.3 işletim sistemine sahip olacak olan ürün ilk Android 4.3 sürümünü kullanacak olma niteliğini de kendisinde taşıyor. Bluetooth 4.0, Wi-Fi ve GPS gibi teknolojileri bünyesinde barındıran tabletin bugün akşam saatlerinde resmiyet kazanmasını bekliyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap