Android Haberler 24 Temmuz 2013, 20:34
android batarya

Android Cihazlarda Pil Ömrü Nasıl Uzatılabilir?

Bu yazımızı bizlere iletişim bölümünden Ahmet Sarkık isimli arkadaşımız ulaştırmıştır. Başlığından da anlaşılacağı üzere yazı içeriğinde Ahmet arkadaşımız Android cihazlarımızda batarya kullanımını daha iyi nasıl yapabiliriz konusunu ele almıştır. Lafı fazla uzatmadan konumuza geçelim, Android cihazlarının fazla olan kullanım alanları, uygulamalar ve oyunlar derken piliniz çabuk mu bitiyor ? Elbette bunun da sizin dikkat edeceğiniz birkaç hususla beraber düzelmesi mümkün. Genel olarak, pil ömrünü uzatmak için 5 adet kısa yöntemden bahsedilebilir. Cihazın sıcaktan korunması –  Evet cihazınız ısındıkça harcadığı enerji de artacaktır. Bu yüzden güneş ışığının temas edeceği yerlerden cihazı korumalısınız.

android batarya

Titreşim kapalı olmalı – Daha uzun pil ömrü için titreşimi kapatabilirsiniz.

Yeniden Başlatma  –  Siz farkında olmadan programlar arka planda açık kalmış olabilir ve bu da pilinizi zayıflatır. Arada bir cihazı kapatıp yeniden açmak işinize yarayabilir.

Daha az parlaklık – Cihazın parlaklığını azaltarak önemli ölçüde enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

Otomatik kararma – Ekranın bir süre sonra kendiliğinden kararma süresini kısa tutarak pil ömrünüzü uzatabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap