Asus 22 Temmuz 2013, 08:35
yeni-nexus

Yeni Nexus’un Özellikleri ve Görseli

Geçtiğimiz yıl ilk olarak karşımıza çıkan Nexus 7’nin yeni bir versiyonu daha piyasaya çıkıyor. Performans olarak beklendiği gibi yüksek bir ürün olacak olan yeni Nexus 7 Snapdragon S4 Pro işlemciden güç alacak. 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli bu işlemcinin yanı sıra güçlü bir Adreno grafik işlemciye sahip olacak olan üründe ayrıca 2 GB RAM bulunacak. İlk Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemini kullanacak olan cihazın Full HD ekran çözünürlüğü ile de iyi görüntüyü sunması bekleniyor.

yeni-nexus

Evleaks tarafından sızdırılan bir görselde görülen ürünün arka kısmında 5 MP çözünürlüğünde kamera göze çarpıyor. Ürünün arka kısmında Asus yazısının üst ve altında hoparlör yuvaları dikkat çekiyor. Ayrıca cihazın önüne baktığımızda da ufak bir bildirim ışığı görünüyor.

Yeni Nexus 7 hakkında yayılan son iddialara göre ürünün fiyatının 229 Dolar civarında olması bekleniyor. 32 GB’lık ürünün fiyatı olduğu belirtilen bu fiyatın şimdilik kesinlik kazanmadığını belirtmek isteriz. Ürünün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap