Araçlar 22 Temmuz 2013, 00:13
android-yedek

Android Cihazlarda Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda sizlere Hakkı Çoşkun arkadaşımızın bizlere yazmış olduğu makaleyi sunacağız. Arkadaşımız makalesiyle sizlere Android cihazlarda yedeklemenin nasıl olacağından bahsetmiş umarım sizlere yararlı bir konu olur, lafı fazla uzatmadan makaleye geçelim. Verilerinizi kaybetme riskini ortadan kaldıran yedekleme işlemi, belki de sizin için hayati önem taşıyan verilerinizi kurtarma işlemidir. Peki Android cihazlarınızda özellikle telefonlarımızda bulunan önemli kişisel verilerinizi, fotoğraflarınızı ve diğer dosyalarınızı nasıl yedekleyeceksiniz ? İşte bu sorunun cevabı burada.


android-yedek
Bu işlemi yapmak aslında basit. Google Drive adlı uygulamayı yüklerseniz, verilerinizi kolayca yedekleyebilirsiniz. Google Drive Android, Google’ın kullanıcılarına sunduğu bir bulut teknolojisi. Yani her türlü verinin depolanabileceği bir internet kütüphanesi olarak ifade debiliriz. Bu program sayesinde rehberiniz, resimleriniz ve diğer verileriniz anlık olarak yedeklenir ve veri kayıpları asgari seviyeye indirilmiş olur. Önemli verilere sahip kullanıcılar Google Drive’ı yükleyebilirler.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap