Araçlar 21 Temmuz 2013, 10:49
Easy Unrar

Android Cihazlarda “Zip” dosyası nasıl açılır ?

MB olarak fazla büyük dosyalarınız var ve bunları transfer etmek için en uygun yolun o dosyaları sıkıştırarak hem kolay hem de küçük boyutta aktarılmasını sağlamak. Ardından bir zip dosyasını Android cihazınıza gönderdiniz fakat bu dosyayı açamıyorsunuz. Android cihazların bellek miktarlarının da az olmadığını düşünürsek, ZIP teknolojisinden faydalanmak elbette gerekecektir. Android telefon veya tabletinizde bu dosyaları açmak için ise bir ZIP uygulamasına ihtiyacınız var. Android’in kendi sürümünün ZIP dosyaları neden desteklemeği ise şu an belirsiz.

Easy Unrar

Easy UNRAR uygulaması, bu işlevi görmek için geliştirilen bir uygulama. ZIP dosyalarını açmak için kullanıcılar bu gibi programlardan faydalanabilirler. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan bu uygulama sayesinde ZIP formatında olan dosyalarınızı açabilir veya ZIP formatlı dosya oluşturabilirsiniz. Oldukça basit yapıya sahip olan uygulamayı kullanmak oldukça basit. Easy UNRAR isimli bu ZIP dosyaları açma uygulamasını indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap