Motorola 20 Temmuz 2013, 19:15
moto-x

Motorola Moto X’in Beklenen Özellikleri

Uzun zamandır akıllı telefon pazarına yeni ürün sokamayan Motorola’nın beklenen akıllısı Moto X, 1 Ağustos’ta düzenlenecek etkinlikle New York’ta resmi olarak tanıtılacak. Google’ın geçtiğimiz günlerde dağıtıma başladığı etkinlik davetleriyle birlikte ürün hakkında da birçok teknik özellik gün yüzüne çıktı. 4.7-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde ekrana sahip olan cihaz 1.7 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemciden güç alıyor. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olan akıllının arka kısmında 10 MP çözünürlüğünde Clear Pixel teknolojisine sahip kamera yer alıyor.

moto-x

Tamamen ABD’de üretilecek olan Moto X’in en dikkat çekici özelliği ise arka kısımda yer alan metin işlemesi olacak. Kullanıcıların seçebileceği opsiyonlardan birisi olan bu özellik ile Moto X rakiplerine göre kişiselleştirme de bir adım önde olacak. Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda üst seviye olduğunu görebiliyoruz, lakin ürün Galaxy S4, Xperia Z gibi diğer firmaların amiral gemileri ile yarışabilecek seviyelerde değil. Uygun fiyatı ile iyi bir kullanıcı kitlesine ulaşması beklenen Moto X’in fiyatına dair şimdilik bir bilgi bulunmuyor. 1 Ağustos’ta düzenlenecek etkinlik ile ürünün tüm özelliklerine ve fiyatına dair bilgiler verilmesini bekliyoruz. Bu tanıtımdan sonra sizlere ürün hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap