Android Haberler 20 Temmuz 2013, 15:10
android_logo

Android’in Yükselişi Hızla Devam Ediyor

Mart ayında sunulan verilere göre günde 750 bin Android cihazın aktif olduğu belirtiliyordu. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan son istatistik rakamlarına göre bu verilere ikiye katlanıyor. Larry Page’nin yaptığı bu açıklamalara göre her gün 1.5 milyon Android cihaz aktif hale geliyor. Tabi ki bu aktif hale gelen cihazların sayısı günlük satılan Android cihaz anlamına gelmiyor. Bu sayılar satılan Android cihaz ayrıca yeni yüklemiş olduğunuz ROM ve Android cihazınızı fabrika ayarlarına döndürdüğünüz cihaz sayısının birleşimiyle oluşuyor.

android_logo

Her geçen gün büyük artışlarla devam eden Android cihaz sayısının artmasıyla birlikte 2013 yılı sonlarına doğru toplamda aktif Android cihaz sayısının 1 milyar seviyelerinde olması beklenmekte. Tabi ki cihaz sayısının böyle büyük artış göstermesi Google Play Store üzerindeki uygulamaların indirilme sayısını da arttırıyor. 50 milyar indirme barajını geçtiğimiz dönemde aşan Google Play Store’un 2013 yılı sonlarına doğru bu rakamı 100 milyar seviyelerine taşıması beklenmekte.

Android işletim sistemini ücretsiz olarak sunan firmanın tabi ki en büyük geliri Play Store üzerinde yer alan uygulamalardan sağlanıyor. Haliyle bu denli artış sağlayan Android cihaz sayısı ile birlikte Google’ın gelirleri de kat kat artış göstermekte.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap