Diğer Telefonlar 19 Temmuz 2013, 10:49
hp-brave

HP’den Performans Odaklı Akıllı “Brave”

Bilgisayar pazarında olduğu gibi akıllı telefon pazarında pek aktif olmayan firmalardan birisi olan HP’nin yeni bir akıllı telefon çıkarma dedikoduları birçok internet sitesinde belirtiliyor. Son dedikodulara göre Brave adı verilecek olan bu cihaz Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ile satışa sunulacak. AnTuTu benchmark skorları ile bazı teknik özellikleri belli olan cihazın dört çekirdekli Snapdragon 800 çözümünü kullandığı görülüyor. 2 GHz hızında çalışan bu işlemcilerin yanı sıra Adreno 330 grafik işlemci kullanan cihazda 4.5-inç büyüklüğünde 1600 x 900 piksel çözünürlüğünde ekrana yer verildiği belirtilmekte.

hp-brave

14.5 MP çözünürlüğünde arka kameraya ve 5 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olan cihazda 2 GB RAM kullanılmakta. Performans bakımından oldukça iyi durumda olan HP Brave’ın  şimdilik test edildiği düşünülüyor. HP tarafından bu cihazın akıllı telefon pazarına sunulup sunulmayacağına dair herhangi bir açıklamaya yer verilmezken bazı internet sitelerinde de cihazın önümüzdeki ayda tanıtılacağı söylentileri yapılıyor.

Ülkemizde oldukça iyi bilgisayar satışları gerçekleştiren HP’nin bu ürünü ile ülkemiz pazarında da iyi satış rakamlarına ulaşacağını düşünüyoruz. Tabi ki ürünün uygun fiyattan satışa sunulması bu rakamlarda önemli role sahip olacaktır.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap