Android Haberler 19 Temmuz 2013, 21:55
angry-birds-star-wars-2

En İyi Android Oyunlar İçin Telefon Özellikleri Neler Olmalıdır?

Bu yazımız Ahmet CAN isimli bir arkadaşımız tarafından hazırlanmıştır. Bizlere oldukça yararlı gelen bu yazının sizlere de oldukça yararlı geleceğini düşünüyoruz. Android telefonlar, işletim sistemlerinin sunduğu tüm olanaklardan faydalanma imkanını kullanıcılara sunuyor. Yine de bazı telefonların ya da telefon özelliklerin bu olanakları (oyunlar,uygulamalar vs.) kullanma imkanlarının verimliliği aynı olmuyor. Bir telefonun Android işletim sistemini yüksek hızda çalıştırabilmesi için işlemcisinin de hızlı olması gerekiyor. Yani akıllı telefonunuzu seçerken artık GHz olarak ifade edilenlere yönelmeniz gerekiyor. Dört çekirdekli telefonları seçmek de telefonunuzu tam verimde kullanmanızı sağlayacaktır.

angry-birds-star-wars-2

Akıllı telefonun RAM belleğinin kapasitesi de önemli. Halihazırda kullanılan uygulamaların işlemleri RAM bellek üzerine yazılır ve bu kapasite ne kadar yüksekse o kadar çok uygulama kullanabilirsiniz manasına geliyor kabaca.

Ve tabii ki telefonunuzun hafızası. O kadar uygulama, oyun, tema, müzik derken hafızanız kolayca dolabilir. Bunun önüne geçmek için dahili hafızası en az 8 ve microSD kart giriş olan telefonları tercih edebilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap