Android Haberler 19 Temmuz 2013, 15:37
android uygulamalar

Android’de Nelere Dikkat Etmeli

Bu yazımız bizlere bir kullanıcımız tarafından ulaşmıştır. Bizde bu yazı içeriğinin bizlere yararlı bilgiler sunduğunu düşünerek sizlerle paylaşmayı düşündük. Artık piyasanın hakimi olan Android telefon veya tabletlerden almayı düşünüyorsanız bu yazımızı incelemelisiniz.  Android telefon veya tablet alırken ilk bakılması gereken şey Android işletim sisteminin sürümü. Zira son çıkan uygulamalar, oyunları eski sürüm Android işletim sistemi desteklemiyor olabilir ve işinize yarayacak bir programı yükleyemezsiniz.

android-telefonlar

Cihazın işlemci hızı, çok önemli bir faktör. Yüksek hızda olmasının yanında en az 2 çekirdekli olanları tercih etmeye bakın. Cihazın daha hızlı çalışmasında en önemli görev işlemciye düşmekte.

RAM miktarı. Cihazınızda elbette birden fazla uygulamayı aynı anda açmak isteyebilirsiniz. Bunun için RAM bellek miktarının fazla olması gerekiyor. Frekans hızı da yüksekse cihazınızı kimse tutamaz.

Ekran işlemcisi. Oyunları oynarken, efektleri izlerken bir yavaşlama olmasını istemiyorsanız buna da çok dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin şu günlerde en başarılı grafik işlemci olarak Adreno 330’u gösterebiliriz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap