Asus 18 Temmuz 2013, 16:20
nexus-7

Yeni Nexus 7’nin Özellikleri Belli Oldu

Merakla beklenen Nexus 7’nin yenilenmiş versiyonu ortaya çıktı. Cihaza ait görseller paylaşan Androidcentral ayrıca ürün hakkında da özellikleri sunuyor. Yeni Nexus 7 beklenildiği üzere ASUS tarafından üretiliyor. 16 ve 32 GB dahili hafızaya sahip iki farklı model olarak satışa sunulacak olan ürün 7-inç büyüklüğünde LCD ekrana sahip. 1.2 MP ön kameraya ve 5 MP arka kameraya sahip olan cihaz Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemcisinden güç alıyor.

nexus-7

Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi ile karşımıza çıkmasına kesin gözle baktığımız bu ürünün en dikkat çekici teknik özelliğinin 4 GB DDR3 RAM kullanması olacak. Tabi ki şimdilik bu konuda resmi bir bilgi bulunmadığını da belirtmek isteriz. 2 GB RAM kullanması da beklenen cihazda eğer Android 4.3 sürümü ile yer almazsa kısa zamanda Android 4.3 güncellemesi sunulacaktır.

Tablet hakkında şimdilik bu kadar teknik özellik bilgilerine yer verilirken. Ürün hakkında da kısa bir video çekilmiş.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap