Diğer Tabletler 18 Temmuz 2013, 13:55
acer-ta2

Acer’dan Tegra 4 İşlemcili Tablet Geliyor

NVIDIA’nın son işlemci olan Tegra 4’ün kullanan firma sayısı hızla artış gösteriyor. Son olarak GFX Bench test tablolarında görünen Acer’ın bir tabletinin Tegra 4 kullandığı dikkat çekti. TA2 adı verilen bu tabletin kod adı ise TA272HUL olarak belirtilmekte. Android 4.2 Jelly Bean kullandığı görülen ürünün 1.8 GHz hızında çalışan Tegra 4 işlemciden güç aldığı görülmekte. 2560 x 1600 piksel çözünürlüğünde ekran kullandığı görülen TA2 tabletinin bu çözünürlük ile mükemmel grafik sunacağı kesin.

acer-ta2

Tabi ki sonuçlarda 2560 x 1600 piksel çözünürlüğünde görülen bu ekranın fiziksel tuşa sahip olmadığı için de bu sonuçları sunması muhtemel. Gelecek ay tanıtılması beklenen Acer’ın bu tabletinin sahip olduğu Tegra 4 işlemci Qualcomm’un en iyi işlemcisi Snapdragon 800 ile Samsung’un Exynos 5 Octa işlemci ile rekabet etmesi gerekiyor.

Performans bakımından kuşkusuz oldukça üstün bir cihaz olacak olan Acer TA2’nin hakkında şimdilik bu kadar bilgiye yer veriliyor. Bu ürün hakkında oluşacak yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye çalışacağız.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap