HTC 15 Temmuz 2013, 09:17
HTC-One-mini

HTC One Mini’nin Teknik Özellikleri Netleşiyor

Samsung’da sıklıkla görmeye başladığımız mini modellerinden şimdi de gözler HTC’nin amiral gemisi olan One’un mini modeline çevrildi. Geçtiğimiz aydan beri çıkması beklenen modele dair yeni görsellerin yanı sıra teknik özellikleri hakkında da birçok yeni bilgi ortaya çıktı. One modeli ile aynı tasarım yapısına sahip olan One Mini 4.3-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde ekrana sahip olacak. Yeni görsellerle birlikte cihazın 2 GB RAM kullanması beklenirken 1 GB RAM kullandığı görülüyor.

HTC-One-mini

1.4 GHz hızında çalışan Qualcomm’un çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisini kullanan cihaza ayrıca Adreno 305 grafik işlemci eşlik ediyor. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanacak olan One Mini’de HTC’nin Sense 5.0 kullanıcı arayüzü kullanılacak. Beats Audio ses teknolojisinin yan sıra HTC’ye özgü birçok teknolojiye de bünyesinde bulunduracak olan One Mini’nin piyasada Galaxy S4 Mini’ye rakip olması bekleniyor.

Birkaç hafta sonra tanıtılması beklenen HTC’nin yeni akıllısının ne kadar fiyattan ve ne zaman satışa sunulacağı konusunda ise şimdilik net bir bilgi bulunmuyor. Umarız ki Samsung Galaxy S4 Mini’ye göre uygun fiyata sahip olur ve iyi bir kullanıcı kitlesine kavuşur.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap